21.04.2019

‘Pati Dostu Evler’e miniklerden anlamlı dokunuş

Ankara’lı çocuklar sokakta yaşayan hayvanlara yardım eli uzattı. Tekzen’in, ‘Pati Dostu Evler’ projesi kapsamında Ankara Metromall AVM’de 5 yaş üstü tüm çocuklar boyama atölyesinde patili dostları için kulübeleri hayal dünyasına göre renklendirdi

‘Pati Dostu Evler’e miniklerden anlamlı dokunuş

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli ve en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen’in zor şartlarda sokakta yaşayan ve sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için ‘Pati Dostu Evler’ projesi devam ediyor. Her yıl Dünya Sokak Hayvanları Günü kapsamında başlayan ve yıl boyunca devam eden proje kapsamında çocuklar Ankara Metromall AVM’de patili dostları için 100 adet kedi kulübesi renklendirdi. Bu atölyede çocuklar çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi gibi kavramları öğrenirken iç dünyalarını da sanata dökme fırsatı buldu.

Çocukların hayal dünyasını yansıttıkları rengarenk kulübelerin bir kısmı yaşadıkları yerlerdeki sokak hayvanları için katılımcı çocuklara hediye edildi. Diğer bir kısmı ise belediyenin uygun gördüğü noktalarda konumlandırılmak üzere dağıtıldı.

Zengin marka karması ve ulaşım kolaylığı ile ziyaretçilerine unutulmaz bir alışveriş deneyimi yaşatan Ankara Metromall AVM Tekzen Mağazası’nda gerçekleşen boyama atölyesinde çocuklar ebeveynleriyle kaliteli zaman geçirirken hem eğlendi hem de yaratıcılıklarını harekete geçirdi.