12.09.2019

Çağdaş sanat için gerekli olan her şey Tekzen’de

Tekzen,“Modern sanat eserleri üretmek için de ihtiyacınız olan her şey Tekzen’de!” mesajı ile Maurizio Cattelan’ın eserine gönderme yapılıyor.

Çağdaş sanat için gerekli olan her şey Tekzen’de

Performans sanatçısı David Datuno, Paris merkezli çağdaş sanat galerisi Perrotin tarafından Art Basel Miami'de ki sergide koli bandıyla duvara yapıştırılan 120 bin dolar değerindeki “Comedian (Komedyen)” isimli muzu sergi alanında duvardan alarak yemesi büyük gündem yaratmıştı.

Sosyal medyada çok konuşulan bu olay üzerine dijital ürün ajansı Creasoup tarafından Tekzen için hazırlanan kampanya da aynı etkiyi oluşturdu.

Creasoup’un yaşam alanlarına renk katmak isteyen herkese şık ve kullanışlı alternatifler sunan Tekzen için hazırladığı kampanyada bandın fiyatına vurgu yapılırken; “Modern sanat eserleri üretmek için de ihtiyacınız olan her şey Tekzen’de!” mesajı ile Maurizio Cattelan’ın eserine gönderme yapılıyor.

Creasoup, Tekzen için hazırladığı kampanyanın ilk adımını sosyal medya üzerinden yayınlanan içerikle hayata geçirdi. Sosyal medya üzerinden başlayan kampanya www.tekzen.com.tr ve Tekzen mağazalarında da devam etti. Tekzen mağazalarında bant reyonlarına özel, gerçek muzlardan üretilen replikalar ile giydirmeler yapıldı.

IKSV, Salt Galata, X-ist, gibi sanatseverlerin sık olarak ziyaret ettikleri galerilerin yer aldığı sokaklarda gerilla enstalasyonlar ile de mesaj yayılmayı sürdürdü. Çalışmanın üzerinde bulunan QR Code okutulduğunda ise www.tekzen.com.tr üzerindeki gri bantlara özel sayfalara yönlendirmeler yapıldı.

Kampanyada 120 bin dolarlık çağdaş sanat eserinin 8,5 liralık gri bant ile hazırlanabileceğini esprili bir şekilde vurguluyor.