S.S.S.
Türkiye’de kaç Tekzen mağazası var?

Türkiye genelinde 12 ilde toplam 20 Tekzen mağazası bulunmaktadır.

Tekzen UstamKART nedir, avantajları nelerdir, nereden alabilirim? 

UstamKART, ustalara yönelik kaçırılmayacak fırsatlar sunar. UstamKART ile yapılan alışverişlerde kategoriye özel sunulan avantajlardan faydalanabilir, nakit para puan kazanabilir, kazandıkça dileğiniz gibi harcayabilirsiniz.  

*UstamKART ile seçili kategorilere özel yapacağınız 5.000 TL ve üzeri alışverişlerinizde %10 puan, diğer tüm kategorilerde yapacağınız alışverişlerinizde ise %3 puan kazanırsınız. 

UstamKART’ınızda biriken puanlarınızı ister bölerek ister tamamını kullanarak tüm Tekzen mağazalarında dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. 

UstamKART’a sahip olmak için Mağazalarımızaki kasa satış görevlisinden talep etmeniz yeterlidir.   

*Kartların içinde biriken ve harcanmayan puanlar yıl sonunda silinir.

TekzenKART Profesyonel nedir, avantajları nelerdir, nereden alabilirim? 

TekzenKART Profesyonel iş ortaklarımıza özel hizmet ve avantajlar sunan bir sadakat kartıdır. Tekzen ticari satış departmanı iş ortaklarımız adına piyasa araştırması yaparak bu kart aracılığıyla cazip fırsatlar sunar. Cari hesapla çalışma ve uygun vade avantajı sağlar.

TekzenKART Profesyonel sahibi olmak için bölge yetkililerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.    

TekzenKART nedir, avantajları nelerdir, nereden alabilirim?

TekzenKART, üyelerine genel ve özel kampanya, promosyon, tanıtım, puan kazandırma/harcama ve indirim gibi avantajlar sağlamak amacıyla oluşturulan bir Tekzen hizmetidir. 

TekzenKART, taksit veya kredi kartı değildir. Ödeme ve finansman özelliği bulunmamaktadır. TekzenKART’ın geçerliliği süresizdir. 100 TekzenKART puanı 1 TL değerindedir.  

TekzenKART sahibi olmak için mağazalarımızdaki kasa satış görevlilerinden talep edebilir veya Tekzen uygulamasını indirerek sanal kart sahibi olabilirsiniz. 

*Kartların içinde biriken ve harcanmayan puanlar yıl sonunda silinir.

İnternet üzerinden satışınız bulunuyor mu? 

tekzen.com.tr adresi üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Kataloglarınıza nasıl ulaşabilirim? 

Güncel kataloglarımıza web sitemizin ana sayfasında sağ üst köşede yer alan İndirim Kataloğu bölümünden ulaşabilirsiniz. 

Garanti şartlarınız nelerdir? 

Satışı yapılan ürünlerin garanti süreleri en az 2 yıldır.  Firma ve ürün grubu kaynaklı garanti sürelerinde değişiklik olabilmektedir. 

Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Nakliye ve montaj hizmeti sunuyor musunuz? 

Nakliye ve montaj hizmetimiz hakkında detaylı bilgiyi, ana sayfamızdaki Mağazalarımız bölümünden alışverişinizi gerçekleştireceğiniz mağazamızla irtibata geçerek edinebilirsiniz.  

İade politikanız nasıl işliyor? 

İnternet ve Telefon Üzerinden Verilen Siparişlerde İade Şartları:

İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır. 

İade talebinin kabul edilmesi için ürüne ait tüm aksesuarlar hasarsız ve tam olarak orijinal ambalajları ile birlikte gönderilmelidir. (Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.)

Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir/görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış, ekranda ve cihazın herhangi bir yerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

Her türlü kozmetik ürün, kişisel bakım ürünü, elektronik ürün ve kırtasiye -sarf malzeme ürünleri ambalajı açılmamış olması şartı ile iade edilebilir.  

Elektronik ürünlerde ambalajı açılan ürünün iadesi ve/veya değişimi için yetkili servis raporu alınması zorunludur. 

Hijyen, hızlı tüketim ürünleri ve gazete - dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Montajı yapılmış ve kesilerek satılan (duvardan duvara halı, PVC, yer döşemesi, masa örtüsü vb.) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise 14 gün içerisinde geri gönderme koşulu ile kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. 

Diğer durumlarda ise iade işlemlerinde kargo ücreti müşteriye aittir.

Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Konular:

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde tekzen.com.tr adresine başvuruda bulunarak yukarıda belirtilen iade koşulları çerçevesinde iade edebilirsiniz.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının teslimatı sorunsuz yaptığı kabul edilir. Bu nedenle siparişiniz size ulaştığında, kargo görevlisi yanınızda iken ürün paketini kontrol ediniz. Kargonuzun eksik ya da yanlış gelmesi durumunda kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bu durumu 444 85 96 nolu Tekzen Müşteri Hattı’nı arayarak bildiriniz. 

Satışı yapılan ürünlerin garanti süreleri en az 2 yıldır. Bazı firmaların vermiş olduğu garantiler bu süreden daha uzun olabilir. Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

Satın aldığınız ürünün arızalanması durumunda; fatura ve garanti belgesi ile ürünün servisine doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Ürünün garanti süresi boyunca teknik servislerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

İnternet ve Telefon Üzerinden Verilen Siparişlerde Değişim Süreci:

İade ve değişim işlemleri için sipariş takip sayfasında bulunan Arıza - İade - Değişim bölümünü tıklayarak talep oluşturabilir veya bu konuda 444 85 96 numaralı Tekzen Müşteri Hattı’nı arayarak talebinizi iletebilirsiniz.

Değişimi yapılacak ürüne ilişkin fiş veya fatura ibraz etmek zorunludur. Garanti belgesi değişim ve iade için yeterli değildir. Fatura firma ismine kesilmiş ise; iade faturası gerekmektedir. 

Değişimi yapılmak istenen ürünün eksiksiz, orijinal kutusunda ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünün orijinal ambalajı açılmış ancak kullanılmamış ise, ürünün ve ürüne ait aksesuarların zarar görmemesi, ayıpsız ve kusursuz halde olması durumunda değişim işlemi başlatılabilir. İnternet alışverişlerinde muhakkak ürünün kargo şirketinin taşıyabileceği bir paketleme ile teslim edilmesi gerekmektedir. 

Servis garantisi altında olan ürünler ancak “servis raporu” dahilinde değiştirilebilmektedir.

Ürün değişimlerinde ancak; faturanızda yer alan ürünün gönderimi yapılabilir; renk, model değişikliği talebiniz için iade işlemleri başlatılacaktır.

İnternet ve telefonla sipariş kanalı aracılığıyla aldığınız ürünlerin iade veya değişimleri mağazalarımız tarafından yapılmamaktadır. Talepleriniz için Tekzen Müşteri Hattı'na 444 85 96 numaralı telefondan ulaşarak işlemleri başlatabilirsiniz. 

Mağazalarımızda Geçerli Ürün İade Şartlarımız Aşağıdaki Gibidir: 

Müşterilerimizin Tekzen mağazalarından satın aldığı mallara ilişkin faturaları veya yazar kasa fişlerini ibraz etmeleri yasal zorunluluk teşkil etmektedir.

Müşterilerimiz tarafından iade edilen mallara ilişkin ücret iadeleri, iade edilen mala ait kasa fişi ve/veya faturada belirtilen ödeme türüne göre yapılacaktır. Buna göre; müşterilerimiz tarafından iade edilen mal bedeli olarak yapılan ödemeler için slip veya faturada yer alan ödeme şekline göre birebir iade yapılacaktır.

Garanti kapsamında olan malların iadesi yetkili servis raporu doğrultusunda servis raporuna göre yapılabilmektedir.

Mağazalarımızdan satışı gerçekleşen teşhir ürünleri için iade veya değiştirme işlemi yapılmayacaktır.

Kesilerek, özel siparişle satılan, renk makinası ile yapılan ürünlerin iadesi yoktur.

Kurum adına alınan ürünlerin iadesinde yasal olarak iade faturası getirilmesi gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünler; ambalaj açılmadan 30 gün içerisinde fiş ya da fatura, kredi kartı ile ödeme yapıldıysa kredi kart slibi ibraz edilmesi şartıyla iade alınmaktadır. Üründe ayıp olması halinde ise 6507 sayılı kanun uygulanır.

Okul veya üniversitede hazırladığım bir proje için Tekzen hakkında daha fazla bilgiyi nasıl alabilirim? 

Tekzen Müşteri Hattı’nı (444 85 96) arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Tekzen mağazaları hangi gün ve saatlerde açık?

Mağazalarımız haftanın 7 günü açıktır. Mağaza açılış - kapanış saatlerine ana sayfada yer alan Mağazalarımız bölümünden ulaşabilirsiniz.

Tekzen basın bültenlerine nasıl erişebilirim? 

Web sitemizde yer alan kurumsal sayfasına girip, Haberler bölümünden bültenlere ulaşabilirsiniz. 

Tekzen’in sunduğu kariyer imkanları nelerdir? 

Tekzen’in çalışanlarına sunduğu kariyer imkanları hakkında bilgi almak için Kariyer bölümümüzü inceleyebilirsiniz.

Tekzen’in kendi markaları var mı?

Tekzen’e değer katan markalarımız; BEST FRIENDS ,BOLERO, CHEF TOOL, ETERNAL GARDEN, HOME LITE, MAESTRO, TURBO TOOLS, ZEN AQUA, ZEN CLICK, ZEN FIT, ZEN HOME, ZEN LITE, ZEN POWER, ZENJi

Tekzen %100 yerli bir marka mıdır?

Sektörün öncü markası Tekzen %100 memleket sermayeli, yerli bir markadır.

Tekzen’de kaç kişi çalışıyor? 

Merkez ofis ve mağazalarımızda toplam 300’den fazla Tekzen personeli çalışmaktadır.

Tekzen'de kaç çeşit ürün satılmaktadır? 

Tekzen mağazalarında 25.000 ürün çeşidi blunmaktadır.

Tekzen’in Mobil uygulamasının avantajları nelerdir?

iOS ve Android kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz mobil uygulamamız ile;

  • Günün fırsatlarını yakalayarak, en çok satan ürün ve kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz. 
  • Beğendiğiniz ürünleri favorilerinize ekleyerek, takip edebilirsiniz.
  • Geliştirilmiş arama, filtreleme ve ürün içerikleri sayesinde istediğiniz ürünü kolayca bulabilir ve satın alabilirsiniz.
  • Mobil uygulama içerisinde yer alan sanal kart uygulaması ile para puan ve çeklerinizi görüntüleyebilir, kolayca alışveriş yapabilirsiniz. 
  • Uygulama içinde yer alan barkod ürün bulma özelliğiyle ürün detayı, fiyat ve mağaza stok bilgilerini anında öğrenebilirsiniz.
  • Tüm Tekzen mağazalarını harita üzerinden görebilir, harita uygulamaları ile dilediğiniz bir Tekzen mağazasına ulaşabilirsiniz .
  • Müşteri hizmetleri uygulamasından 444 85 96 çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilir, canlı destek hizmeti alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz. 
  • Uygulama içinde yer alan Alet Çantam özelliğiyle ölçü alabilir, boya hesaplayabilir ve daha fazlasıyla eviniz için her şeyi tasarlayabilirsiniz.
  • Mobil uygulamamız içerisinde Mobilya, Banyo, Mutfak, Dekorasyon, Aydınlatma, Bahçe, El Aletleri, Beyaz Eşya vb. onbinlerce ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.