04.03.2020

Gri koli bandı ile Tekzen’e Altın Mixx

TEKZEN “Gri koli bandı ile sanat eserine dönüşen muz” Real Time Marketing çalışması ile Sosyal Medya Altın Mixx Ödülünün sahibi oldu.

Gri koli bandı ile Tekzen’e Altın Mixx

Tekzen, Creasoup iş birliği ile hayata geçirdiği “Gri koli bandı ile sanat eserine dönüşen muz” sosyal medya çalışması kapsamında Uluslararası bir yarışma olan MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Awards Altın Mixx Ödülü’nün sahibi oldu.

Performans sanatçısı David Datuno’nun Paris merkezli çağdaş sanat galerisi Perrotin tarafından Art Basel Miami'deki sergide koli bandıyla duvara yapıştırılan 120 bin dolar değerindeki “Comedian (Komedyen)” isimli muzu sergi alanında duvardan alarak yemesi büyük gündem yaratmıştı. Sosyal medyada çok konuşulan bu olay üzerine dijital ürün ajansı Creasoup’un Tekzen için hazırladığı kampanyada bandın fiyatına vurgusuyla ve “Modern sanat eserleri üretmek için de ihtiyacınız olan her şey Tekzen’de!” mesajı ile Maurizio Cattelan’ın eserine gönderme yapılarak sosyal medyada büyük beğeni toplamıştı.

Tekzen “Gri koli bandı ile sanat eserine dönüşen muz” sosyal medya kampanyası ile dijital reklamcılık ödülleri kapsamında uluslararası bir yarışma olan MIXX (Marketing and Interactive Excellence) Awards’da Altın Mixx Ödülü’nün sahibi oldu.  

Altın Mixx Ödülü ile seneye başlayan Tekzen yeni fikirlerle tüketicilerinin karşısına çıkmaya devam edecek.