Tekzen sokakta kalan ve kaybolan hayvanlara umut oluyor

Hemen her gün farklı bir hayvana şiddet haberi ile karşılaşıyor ve tüm hayvan severler gibi biz de bunun derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Milyonlarca ziyaretçisi olan internet sitemiz  tekzen.com.tr’de, doğal hayatın vazgeçilmez bir parçası olan patili dostlarımız için sosyal sorumluluk projesi kapsamında desteğimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kayıp ya da terkedilmiş kedi ve köpek ilanları için tekzen.com.tr’de Pet Çağrı Merkezi adıyla oluşturduğumuz platformda sadece kayıp evcil hayvanların değil, aynı zamanda sokaklara terkedilmiş ya da barınaklarda yaşayan küçük dostlarımızın ilanlarını da paylaşıyoruz. Bu sayede dostlarımızın yeni sahipleriyle buluşmasına, kaybolan hayvanların da ailelerine kavuşmasına aracılık ediyoruz.

Pati dostu evler

Sokak hayvanları ile ilgili sürdürdüğümüz iletişimi daha da öteye taşıyarak zor şartlarda sokakta yaşayan ve sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri için Tekzen olarak  ‘Pati Dostu Evler’ projesini hayata geçirdik. Bu projeyle amacımız evi sokaklar olan patili dostlarımıza güvenli bir yaşam alanı sunmak ve toplum bilincinin artmasını sağlamaktı. Projemiz kapsamında her yıl çeşitli işbirlikleri hayata geçiriyoruz. 2018 yılında ünlü graffiti sanatçıları Kien, Wasp ve Raif Jr'ın özenle tasarladığı kulübeler, 2019 yılında ise çalışma arkadaşlarımızın rengârenk boyayarak tasarladığı kulübeler patili dostlarımız için sıcak ve renkli yuvalara dönüştü. Bu süreçte İstanbul’daki ilçe belediyelerinin ilgili birimleriyle görüşmeler gerçekleştirdik. Beyoğlu, Büyükçekmece, Çekmeköy, Kadıköy, Sarıyer ve Şişli Belediyeleri’nin önerilerini dikkate alarak kulübeye ihtiyacı olan semtlerdeki sokak hayvanlarının yuvalarına kavuşmalarını sağladık. Belediyelerin bizlere tahsis ettiği park ve sokaklara rengarenk kedi ve köpek kulübelerimizi yerleştirdik.

Sokak hayvanları için gönülden yaptığımız ‘Pati Dostu Evleri’ her sene daha da artan bir kararlılıkla yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.