Eğitime %100 destek

Tekzen Mağaza açtığı ilerde “eğitime yüzde yüz destek” Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında özellikle ihtiyaç sahibi köy okullarının  boya, kitaplık, çalışma masası, kütüphane kurulumu vb. taleplerini karşılarken  “BİR KİTAP, BİR MUTLULUK” sloganıyla başlattığı kitap toplama projesi ile de eğitime ve okullara verdiği desteği devam ettiriyor.  

Genç yeteneklerin yanındayız

Tekzen olarak Kurumsal Sosyal Sorumluluk anlayışımız çerçevesinde genç yeteneklerin yanında yer almayı çok önemsiyoruz. BT Müzik Evi Kurucusu Benal Tanrısever Şimşek Direktörlüğünde Tekzen desteği ile gerçekleşen ve ülkemizdeki gençlere yeteneklerini sergileme fırsatı veren  Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması, genç yetenekleri keşfederek onlara yeteneklerini sergileme fırsatı veriyor. Bu yarışma aynı zamanda gençlerin kendilerini müzik ile ifade etmelerini sağlayarak onların özgüvenlerini de geliştiriyor. Yarışma müzik eğitimi ve müzik eğitmenlerinin de önemini ön plana çıkararak bu alanda bir toplumsal farkındalık yaratıyor.

M.E.B onaylı Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışmasında hobi amaçlı veya profesyonel müzik öğrencileri Piyano, Klasik Batı Müziği, Türk/Halk Müziği enstrümanlarıyla yer alabilmekte. Performans deneyimi, özgüven ve başarıyı besleyen, kişisel gelişime katkı sağlayan yarışmada zihinsel veya bedensel engelli katılımcılar için yaş sınırı bulunmuyor. Yarışma sonuçları %60 Jüri, %40 Halk Halk oylaması ile belirleniyor.  

Ülkemizin genç yeteneklerini keşfetmek, yeteneklerini sergileme fırsatı vermek amacıyla düzenlenen Uluslararası Genç Yetenekler Müzik Yarışması’na Tekzen olarak destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz.