EDRA

Avrupa DIY Perakende Derneği ( EDRA ) bütün dünya genelinde ev geliştirme perakendecilerini temsil eden uluslararası bir organizasyondur . Hemen hemen her ev geliştirme merkezi ile temas halinde olan EDRA, dünya çapında güncel gelişmelerin, en iyi uygulamaların ve en son ev geliştirme eğilimlerinin nabzını tutmaktadır. 2002 yılında Alman ve Fransız Perkande Dernekleri BHB ve FMB tarafından kurulan EDRA'nın, global pazarda 74 ülkede, 30.000 mağaza, 1.6 milyon milyon istihdam ve 330 milyar euro toplam gelir ile 214 üyesi mevuttur.  EDRA üyeleri adına iş ağı, iletişim ve lobi faaliyetlerini gerçekleştirir. EDRA'nın en önemli fonksiyonu, Avrupalı üyeleri arasındaki gelişimi ve ortak pozisyonları kolaylaştırmak ve ev gelişimi endüstrisi için Brüksel'de sesini yüksek bir şekilde duyurmaktır. Doğrudan rekabet içerisinde olmalarına karşın EDRA üyeleri operasyon ve iş geliştirme konularında ortak fayda üretmek adına iş birliği yapmaktadırlar.

Dünya genelinde “Ev Geliştirme” sektörü perakendecilerini temsil eden EDRA’ya (European DIY Retailers Association) seçilen ilk Türk Yönetim Kurulu Üyesi Tekzen Ev Güzelleştirme Merkezinin Kurucu Ortağı ve CEO’su Murat Gigin oldu.

Dünya çapında bilinen perakende merkezlerinin aktüel gelişmelerini, yaygın uygulamalarını ve en son eğilimlerinin takibini yapan EDRA’ya Türkiye’den üye olan tek marka olarak sektörü yurtdışında da temsil eden Türkiye’nin en yaygın ev güzelleştirme merkezi Tekzen, 59 ilde 133 mağazası ve yurtdışında Romanya ve KKTC’de bulunan 3 mağazasıyla Kendin Yap (Do It Yourself) sektöründe öncü olmaya devam etmektedir.
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar